Naujienos

 

Praėjusią savaitę, mūsų gimnazijos mokytojos svečiavosi Barselonoje. Erasmus+ Ka1 projekto antros dalies metu stebėjo pamokas ir dalinosi patirtimi Sagrada Familia mokykloje. Mokytojos pristatė Lietuvą ir mūsų gimnaziją, stebėjo pamokas ir kitas veiklas, o vakare aplankė kelias garsias Barselonos vietas. Baigiantis projekto Erasmus+ Ka1 darbo stebėjimo veikloms, gimnazijos mokytojos atsisveikino su mokykla partnere Ispanijoje ir aplankė įžymiausią Barselonos vietą Sagrada Familia.

Daugiau nuotraukų galima pamatyti galerijoje arba gimnazijos Facebook'o paskyroje.

***

Spalio 2d. gimnazijoje vyko rajoninis edukacinis renginys VAIŽGANTO KŪRINIŲ VIZUALIZACIJA, skirtas J.T.Vaižganto metams paminėti. ,,Ką mums kalba Vaižgantas po 150- ies metų" tema kalbėjo Kauno J.T. Vaižganto memorialinio muziejaus vadovas Remigijus Jekulevičius. Su programa, vadovaujami mokytojos Jovitos Kiaupienės, svečiavosi Šilutės pirmosios gimnazijos IV- okai. Tauragės r. Žygaičių gimnazijos mokiniai su mokytoja Ineta Maziliauskiene pristatė ,,Vaizdelį apie Tumą ". Mūsų gimnazijos mokinės, vadovaujamos mokytojos Lilijos Lengvinienės, pristatė pateiktis ,,Vaižganto gyvenimo ir kūrybos keliu". ,,Vapsva vabzdžių karalaitė " - taip vadinosi pasakos inscenizacija, kurią kūrė meninės raiškos būrelis ir mokytoja Jūratė Daugalienė. Renginio organizatoriai dėkojo už kūrybišką Vaižganto kūrinių bei rašytojo gyvenimo pristatymą.

 

Daugiau nuotraukų galima pamatyti galerijoje arba gimnazijos Facebook'o paskyroje.

     

 

***

 

     

Penktadienį, spalio 18d., penktokai buvo priimti į Žemaičių Naumiesčio gimnazijos galaktiką. Krikštynos buvo kosmoso tema. Neatpažinti mūsų galaktikos objektai t.y. 5-tokai, prieš krikštynas turėjo susipažinti su visa gimnazijos bendruomene, aplankyti nurodytą kabinetą ir iš darbuotojo gauti parašą. Krikštynų metu penktokai turėjo atlikti ištvermės, greičio, taiklumo, sumanumo, plaučių turio matavimo užduotis. Po kurių dar buvo viena slaptoji užduotis. Užpūsti žvakę užrištomis akimis. Buvo labai linksma, nes vietoj žvakės buvo miltai. Po visų užduočių pentokai buvo pakrikštyti naujais vardais ir prisiminimui kiekvienas gavo po linksmą atšvaitą. Perskaitę priesaiką buvo priimti į Žemaičių Naumiesčio gimnazijos galaktiką.

***

 

  Spalio 11 d. ekskursiją į Vilnių buvo skirta III kl. mokiniams su klasės vadove Žavinta Daukšiene ir Lietuvių kalbos mokytoja Rima Vingiene. Ekskursija vyko po Vilniaus senamiestį, aplankėme VU kiemelius ir Vilniaus Katedros požemius.

 

***

Spalio 9 d. 6a kl. kūrė erdvines kompozicijas - moliūgus žibintus Švėkšnos tradicinių amatų centre moliūgų žibintų dirbtuvėlėse. Edukacinė išvyka integruoja gamtos, dailės, technologijų ir anglų kalbos mokomuosius dalykus. 

     

 

***

 

       Gimnazijos mokytojai nuoširdų AČIŪ taria IVg klasės mokiniams ir jų vadovei Jurgitai Beitienei už puikiai surengtą šventę Tarptautinės mokytojų dienos proga! IV- okų parinkta tema ,,Džiunglės’’ visus įkvėpė pasijusti nekasdieniškai ir ,žinoma, šventiškai (kabinetai buvo papuošti ,,džiungliškai’’, jaunieji mokytojai kūnus dengėsi kailiais, puošėsi plunksnomis).

        Mokytojus su profesine švente sveikino gimnazijos direktorės pareigas laikinai einanti pavaduotoja ugdymui Vilma Bartušienė, gimnazijos Tėvų tarybos vardu  - pirmininkas Sigitas Majus, seniūnijos vardu – seniūnas Virginijus Stasiulis. Aktų salėje pedagogus su rudens simboliu - obuoliais -  pasitiko Mokinių taryba.  Šventės organizatoriai IV – okai pakvietė pasižiūrėti Šilutės mažojo teatro nuotaikingą spektaklį ,,Laisva santuoka’’.

       Dėkojame visiems mokiniams už sveikinimus, gėles ir šventinę nuotaiką. Na, o vykdydami jūsų palinkėjimus būsime sveiki ir rašysime tik gerus pažymius!

      Mokytojai

 

***

 

Rugsėjo 28 d. gimnazijos mokytojų komanda pavadinimu „Linksmoji virtuvėlė“ dalyvavo Mykolinių šventėje jau tradicija tapusiose kopūstienės virimo varžytuvėse. Šaunioji komanda, vadovaujama mokytojos D. Nauburienės, linksmai šurmuliuodama ir pasitardama, išvirė skanią kopūstienę, kuri vertinimo komisijos buvo palankiai įvertinta ir iš 13 varžytuvėse dalyvavusių komandų laimėjo garbingą II vietą.

 

***

Rugsėjo 20d. gimnazijos Meninės raiškos studija svečiavosi Usėnų bibliotekoje, kur vyko renginys, skirtas J.T.Vaižganto metams paminėti ,,Ieškojęs laimės kitiems". Mūsų būrelis parodė vaidinimą pagal pasaką ,,Vapsva vabzdžių karalaitė".

Jaunieji žurnalistai A.J. Vingis ir G. Stancikas

***

 

 

Sveikiname proto mūšio ,,Vokietijos stotyje“ laimėtojus!

Mūsų gimnazijos mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, aktyviai dalyvavo J. Gėtės instituto inicijuotose kūrybinėse veiklose vokiečių kalbos ir kultūros dienai Lietuvoje paminėti.

Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje vyko proto mūšis ,,Vokietijos stotyje“, kuriame mūsų gimnazijos 6 - 9 klasių mokinių komanda laimėjo I vietą.

Sveikiname vokiečių kalbos mylėtojus: Arną Joną Vingį, Pauliną Peter, Edgarą Degutį, Nojų Dyglį, Emą Bartulytę, Samantą Petrošiūtę ir Luką Dyglį!

Mokinius renginiui ruošė vokiečių kalbos mokytoja Romualda Malinauskienė.

***

 

 

 

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius L. Genys išlydėtas į pensiją.

Aštuoniolika metų kiekvieną rytą įeidavote pro šias duris. Tvirtai visiems paspaudęs ranką linkėjote sėkmės. Ir tautiškumą puoselėjote iš visos širdies. Drąsinote visus gražiais pavyzdžiais, kartu su mokiniais džiaugėtės jų pasiekimais. Jūsų lydimi užaugo tūkstančiai vaikų. Daug padaryta didelių darbų, didžiuojamės gimnazijos vardu ir džiaugiamės, kad augome kartu.
Puikus jūs buvote laivo kapitonas ir plaukt buvo gera mums kartu. Dar ilgai jus kvies šis kelias, dar ilgai girdėsite skambučio aidą, dar ilgai skambės jaunystės šurmulys. Linkime atrasti jums naujas galaktikas, skristi, nesižvalgant praeitin, palikus pėdsaką mūsų visų širdyse, gražiausių spalvų puokštėje.

Visą straipsnį galima skaityti čia:

http://www.pamarys.eu/zemaiciu-naumiescio-gimnazija-liko-be-direktoriaus/

 

***

 

 

Už klasės ribų

Liepos 4-10 dienomis Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokytojų komanda – direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Bartušienė bei anglų kalbos mokytojos D. Naujokienė ir J. Beitienė, dalyvavo Erasmus+ kursuose „Už klasės ribų“, kurie vyko Suomijos mieste Joensu. Tai pirmoji įgyvendinamo projekto Erasmus+ Ka1 dalis.

Šio projekto tikslas - kelti darbuotojų kvalifikaciją, suteikiant jiems galimybę įgyti tinkamų kompetencijų, reikalingų taikyti netradicinius mokymo metodus,  t. y. mokymą netradicinėse erdvėse, kuo efektyviau panaudojant esamą aplinką ir išteklius. Į šiuos kursus susirinko įvairi tarptautinė kompanija iš tokių šalių kaip Didžioji Britanija, Čekija, Portugalija, Ispanija, Lenkija, Prancūzija bei Vengrija. Per 5 dienas mokytojai susipažino su Suomijos švietimo sistema, jos raida, Suomijos kultūra. Taip pat mokytojai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose skirtingose aplinkose, sužinojo įvairesnių būdų, kaip vesti pamokas už klasės ribų.

 

Dalyvavimas šiame projekte taip pat padėjo užmegzti santykius ir rasti  partnerius tarptautiniams projektams ir mainų programoms, kurie padeda mokiniams ir mokytojams susipažinti su įvairiomis kultūromis, plėsti akiratį, tobulinti kalbinius įgūdžius, skatina smalsumą bei norą tobulėti.

 

 

 

 Naujienų archyvas